top of page

UT 9000

Spolehlivý a jednoduchý lokátor inženýrských sítí.

Dálkové ovládání vysílače

Triangulační funkce

Různé druhy kleští pro připojení k vedení

Až 70 libovolných frekvencí

Vyhledávání markerů nebo vad izolace

Galvanické napojení, indukce nebo indukční kleště

Trasování dvou potrubí najednou

Vysílací výkon až 12 W

Lze kombinovat s GPS modulem

Spirálové kabely, které se nezamotají

Výkonný

Vysílací výkon až 12W umožňuje pohodlné trasování v těžkých podmínkách.

Efektivní

Najednou lze trasovat i dvě různá vedení, mezi kterými lze přepínat pomocí dálkového ovládání.

Přehledný

Velký, na slunci perfektně čitelný displej zobrazuje všechny důležité informace o signálu z vysílače a hloubce a uložení vedení.

Inteligentní

Skenování okolních rušivých vlivů může být dobrým pomocníkem při správném nastavení přístroje před trasováním. 

Flexibilní

Do přístroje můžete nahrát až 70 libovolných frekvencí, což se může hodit zejména při trasování vysílacích sond různých výrobců.

Univerzální

Indukční kleště, A-rám nebo anténa pro lokalizaci markerů dělají z UT 9000 skutečně univerzální nástroj pro široké spektrum činností.

Nová dimenze lokalizace

Při lokalizaci plynovodů nebo kabelů uložených v zemi je klíčem k úspěchu přesnost. Čím vyšší je přesnost lokalizace, tím nižší je pravděpodobnost špatného určení místa výkopu. Výkon, ergonomické provedení a jednoduché ovládání jsou pro rychlou a efektivní práci neméně důležité. Stejně tak, jako jsou spolehlivost, univerzálnost a robustní design nezbytné pro spolehlivé měření v těžkých podmínkách a těžko přístupném prostředí. UT 9000 je vrcholový systém pro lokalizaci, který díky svému průkopnickému designu splňuje všechny tyto požadavky a udává nové trendy v oblasti zjišťování trasy potrubí.

Vrcholová technologie pro mimořádný výkon

Zařízení UT 9000, přijímač UT 9000 R je nejlepší v kombinaci s generátorem UT 9012 TX, nejvýkonnějším generátorem ve své třídě. Systém obsahuje funkce jako automatický výběr frekvence v závislosti na okolním rušení, extrémně dlouhou životnost baterií, neuvěřitelně jednoduché ovládání a nad tím vším je univerzálnost, která vám pomůže překonat všechna úskalí a výzvy při práci. Najít okamžitě optimální frekvenci, připojit současně dvě potrubí nebo trasovat extrémně dlouhý úsek. Lokalizovat přesně potrubí ve složitém prostředí za jakéhokoli počasí, nebo spolehlivě určit hloubku uložení potrubí - prostě pracujete rychleji, přesněji a díky tomu mnohem efektivněji.

Jak udělat ovládání snadné

Práce s UT 9000 je jednoduchá a bez potřeby náročného zaškolení, to vše díky logicky navrženému konceptu ovládání vysílače i přijímače. Orientace na velkém grafickém a na slunci perfektně čitelném displeji je snadná díky grafickým symbolům a strukturovaného menu.

Inteligentní volba frekvence

Přijímač UT 9000 R zkoumá okolní frekvence, detekuje všechny rušivé signály a doporučí optimální nastavení frekvence pro pasivní nebo aktivní lokalizaci. Tím zrychluje vaši práci a zvyšuje spolehlivost dosažených výsledků.

Pohodlí

Vyvážený přijímač UT 9000 R perfektně padne do ruky. Tím je zajištěno ergonomické a pohodlné držení, které umožňuje bez známek únavy pracovat několik hodin.

Aktualizace přes internet

Update software přístroje můžete jednoduše provádět přes internet, současně lze po připojení k PC měnit i kompletní nastavení přístroje – vše pomocí myši a klávesnice. Na výběr máte až 70 frekvencí a zvolit můžete přesně ty, které potřebujete nebo si nastavit na spouštěcí obrazovku vaše logo. Díky tomu je vaše UT 9000 stále s nejnovějším softwarem a nastavení odpovídá vašim individuálním požadavkům.

Spolehlivé měření hloubky

Pokud je přijímač přímo nad potrubím, určí UT 9000 pohodlně a automaticky hloubku, ve které je potrubí uloženo. Vypočítaná hodnota je vzdálenost od spodního konce antény do středu potrubí. Velmi citlivé antény přijímače UT 9000 R zajišťují statisticky nadprůměrnou úspěšnost při trasování a určování hloubky.

Vysoká úroveň krytí

Špína, prach, extrémní teploty ani déšť není díky krytí IP 65 a obzvlášť odolné konstrukci problém. UT 9000 je vždy připraveno k použití, ať jste kdekoli a za jakéhokoli počasí.

Brilantní displej z tekutých krystalů

Grafický displej je perfektně čitelný za všech podmínek, na nejostřejším slunci i v úplné tmě. Jasné a přehledné zobrazení naváděcích šipek a výsledků měření dělají práci s UT 9000 jednodušší a spolehlivě vás dovedou k požadovanému výsledku.

Maximální dostupnost

Benefity extrémně dlouhé provozní doby: 30 hodin pro přijímač UT 9000 R, 100 hodin pro vysílač UT 9012 TX. Díky tomu je dosažena maximální dostupnost zařízení a tím pádem také možnost pracovat bez přerušení a nezávisle na externích zdrojích energie.

Vysoký výkon

Vysílač UT 9012 TX generuje až bezkonkurenčních 12 W výkonu. Díky tomu můžete trasovat na delší vzdálenosti a spolehlivě lokalizovat i ty nejdelší úseky potrubí.

Precizní lokalizace

Pokud si nejste jistí přesností měření hloubky, můžete hodnoty jednoduše ověřit pomocí triangulační metody pod úhlem 45°. Ta vám dává ještě spolehlivější a přesnější výsledky. Pomocí této metody můžete také spolehlivě určit hloubku i v případě, že nemůžete měřit přímo nad potrubím, i přesto dosáhnete prvotřídních výsledků.

Lokalizace a kalibrace v jednom kroku

S+H software lokátoru propojuje technologii Trimble GNSS UT 9000. Informace o lokalizaci se bezdrátově přenáší pomocí Bluetooth z lokátoru do přijímače Trimble GIS (např. GeoExplorer) a ukládají je společně s daty o přesné pozici. Celý proces je ovládaný pomocí příslušných tlačítek na přijímači UT 9000.

Praktické dálkové ovládání

Rádiové dálkové ovládání v přijímači je mnohem výkonnější než jakékoli jiné Bluetooth ovládání dosud dostupné na trhu. Umožňuje přepínání frekvence a výstupního výkonu vysílače UT 9012 TX i na velkou vzdálenost. Díky tomu nemusíte neustále chodit tam a zpět.

Pasivní lokalizace

Pasivní lokalizace je založena na vyhledávání signálů, které jsou již v potrubí nebo kabelech přítomny, a to pouze s využitím přijímače. Tato metoda měření je vhodná pro silové a telekomunikační kabely stejně jako pro kovová vodovodní nebo plynovodní potrubí.

Aktivní lokalizace

Při aktivní lokalizaci generuje vysílač UT 9012 TX frekvenci, kterou lze lokalizovat na metalickém potrubí. Potrubí může být aktivováno přímým galvanickým propojením, nebo pomocí indukce – v případě potřeby rychlé lokalizace nebo pokud není možnost přímého napojení na potrubí. Tento proces umožňuje dosáhnout precizních výsledků měření i za složitých podmínek.

Lokalizace pomocí sond

Použití sond při vyhledávání polohy umožňuje zjistit trasu nekovového potrubí pomocí vsunutí sklolaminátového prutu přímo do potrubí. Ve sklolaminátovém prutu je umístěn měděný vodič, který lze napojit přímo na vysílač UT 9012 TX a následně vyhledat pomocí přijímače UT 9000 R. Touto cestou lze rychle a přesně vytrasovat skutečnou poloho nekovového vedení. Aktivní sondy se využívají pro přesné určení konce sklolaminátového prutu. Tyto malé, bateriemi napájené, vysílače vytvářejí svoje vlastní pole, které lze precizně vyhledat pomocí přijímače UT 9000 R. Současně lze i přesně změřit hloubku vysílače. Aktivní sondy lze použít také bez sklolaminátového prutu v celé řadě aplikací, jako je například vyhledávání poloh čistících prvků nebo inspekčních kamer.

Obsah balení

 • Přijímač UT 9000 R

 • Vysílač UT 9012 TX nebo UT 9005 TX

 • Sada kabelů

 • Zemnící kolík

 • USB kabel

 • Přepravní obal přijímače UT 9000 R

 • Přepravní obal vysílače UT 9012 TX

 

Další volitelné příslušenství

 • Y-kabel

 • Kabelové kleště

 • Lithium-ion nabíjecí baterie

 • Kabel na 12V

 • Sluchátka

 • Kladivo pro otevírání poklopů

 • Sondy

 • Sondu krokového napětí

 • EMS anténa pro markery

 • Trasovací pruty

 • Kabelová cívka

bottom of page