top of page

SePem 100/150

Logger šumů pro monitoring

vodovodní sítě

robustní - praktický - spolehlivý

Rychlé odhalení úniků

Masivní provedení pro maximální odolnost

Jednoduché ovládání a nastavení

Adaptéry pro umístění do malých šachet

Sběr dat do jednotky umístěné v automobilu

Software pro analýzu a zpracování naměřených dat

Vysoká citlivost snímačů

Pokročilé nastavení filtrace pro eliminaci rušivých vlivů

Kompaktní

Díky kompaktním rozměrům není problém SePem 100 umístit i do šachet malých rozměrů.

Delší dosah

SePem 150 je vybaven odnímatelnou anténou pro dosah signálu na delší vzdálenosti.

Chytré řešení

Aktivace dataloggeru pro jeho nastavení či komunikaci probíhá jednoduše pomocí magnetického spínače na těle přístroje.

Rychlé odhalení úniků

 

Nemalé ztráty mohou být zapříčiněny i drobnými úniky na vodovodním potrubí. Prostřednictvím systematického monitoringu potrubní sítě pomocí dataloggerů řady SePem® lze spolehlivě lokalizovat jak již existující úniky, tak včas také zachytit úniky nové, a to v daleko kratším čase ve srovnání s běžnými metodami.

 

Systematická lokalizace úniků

Systém SePem® sestává z přijímače SePem® 01 Master a libovolného počtu dataloggerů – pro okamžitou a dočasnou instalaci je určena řada SePem® 100, řada SePem® 150 je pak ideální pro permanentní osazení. Snímače jsou upevněny pomocí magnetů k šoupatům, hydrantům či jiným kontaktním místům na vodovodním potrubí.

 

Šum šířící se v potrubí je snímán pomocí citlivých mikrofonů v dataloggerech a cyklicky zaznamenáván v čase nízké spotřeby, což je většinou v nočních hodinách mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní – v době, kdy dochází k velmi slabému rušení. Hladina běžného šumu by se na těsném potrubí měla v této době blížit nulové hranici, pakliže je zaznamenám šum vyšší, lze odhadovat, že se na monitorovaném úseku nachází únik.

 

SePem® 100 - Informace rychle a snadno

Řada SePem® 100 s integrovanou anténou je ideálním řešením pro mobilní použití. Obvyklý proces využití SePem® 100 – snadná a rychlá instalace v místě měření, nastavení intervalu snímání (obvykle 1,5 hodiny) a stažení a následná analýza dat následující den. Data pro analýzu jsou přenášena do přijímače SePem® 01 Master pomocí rádiové frekvence. Jakmile uživatel vyhodnotí výsledky měření, může dataloggery přemístit na nové místo měření.

 

SePem® 150 - Trvalé osazení pro ještě rychlejší odhalení úniků

SePem® 150 je řada dataloggerů učena zejména pro stacionární monitoring potrubní sítě. Výkonnější externí anténa zajišťuje kvalitní přenos dat na větší vzdálenosti. Na místa měření pravidelně (denně, týdně) dochází obsluha s přijímačem SePem® 01 Master, takže je možné například cestovat autem a data načítat na dálku bez jakékoliv další manipulace, což umožňuje odhalit nové úniky ještě v kratším čase.

 

Masivní konstrukce, na kterou se můžete spolehnout

 

Vysoce odolný materiál z plastu, který můžeme najít např. na některých menších čerpadlech, tělo z nerezu a krytí IP68 jsou zárukou perfektní konstrukce všech dataloggerů řady SePem®. Voda, prach, koroze ani jiné faktory negativně ovlivňující životnost nepředstavují pro dataloggery SePem® žádný problém. Zařízení je navíc vybaveno baterií s dlouhou životností, tudíž případné náklady na servis jsou skutečně minimální.

 

Spolehlivost a efektivita v kompaktním balení

 

Extrémně citlivé mikrofony, který mi jsou vybaveny Dataloggery řady SePem® 100 a SePem® 150, zajišťují perfektní snímaní šumů i na opravdu velké vzdálenosti. Základem přenosu dat je obousměrná rádiová komunikace, která slouží jak k nastavení, tak k vyčtení dat z dataloggerů. Navíc v případě modelu SePem® 150 není zapotřebí se zařízením fyzicky manipulovat – sběr dat probíhá vzdáleně pomocí přijímače SePem® 01 Master. Displej přijímače SePem® 01 Master pak zobrazí kromě hodnoty minimálního šumu také jeho frekvenční analýzu – díky doplňkovým funkcím zpracování šumu pak lze snadno odfiltrovat nežádoucí rušení (např. déšť, hluk dopravy, blízké vedení silových kabelů atd.).

 

Pomocí přijímače SePem® 01 Master lze porovnat aktuální úroveň šumů či zkontrolovat správnost dané instalace, a to díky on-line sledování naměřených dat. Navíc – ovládání přijímače SePem® 01 Master je skutečně jednoduché a intuitivní pro každého.

 

SePem® software pro analýzu dat

Software SePem® slouží k okamžitému, rychlému a jednoduchému vyhodnocení naměřených dat – stačí připojit přijímač SePem® 01 Master k počítači pomocí dodávaného USB kabelu a stáhnout záznamy měření. Jestliže je v danou chvíli dostupné připojení k internetu, je možné jednotlivé dataloggery vložit do mapy na základě jejich skutečné polohy – tato pozice pak slouží k automatickému přiřazení všech budoucích měření. Software SePem® nabízí navíc množství doplňkových funkcí, pomocí kterých je možné pracovat jak s mobilními, tak stacionárními typy dataloggerů.

 

SePem® Master Communicator pro zálohu a vizualizaci dat

SePem® Master Communicator Software je aplikace volně ke stažení, zajišťující přímou komunikaci mezi přijímačem SePem® 01 Master a počítačem. Aktuálně stažená měření si proto můžete zobrazit a zpracovat v pohodlí velké obrazovky vašeho notebooku nebo počítače.

bottom of page