top of page

FerroTec FT 10

Magnetometr pro lokalizaci skrytých objektů.

Ergonomický design pro maximální pohodlí

Upozornění na silové kabely

Reaguje pouze na feromagnetické předměty

Dosah lokalizace až 15 metrů

Výkon až 3 nT

Odolný proti vodě i prachu

Díky detekci polarity dokáže určit horizontální nebo vertikální polohu předmětu

Inteligentní

Upozornění na vedení silových kabelů může být dobrým pomocníkem při správné lokalizaci.

Flexibilní

Několik možností zobrazení displeje při lokalizaci se přizpůsobí potřebám každého uživatele.

Výkonný

Díky vysokému výkonu lze lokalizovat předměty a objekty hluboko pod zemským povrchem.

FerroTec FT 10 - rychlý - spolehlivý - praktický

Snadné vyhledání feromagnetických materiálů

FerroTec FT 10 bezpečně a spolehlivě lokalizuje podzemní armatury a jejich částí vyrobených z feromagnetických materiálů (ocel, železo, litina). Rychlou a efektivní práci v terénu zajišťuje špičkový ergonomický design, snadná obsluha a precizní výsledky.

 

Exkluzivní technologie v robustním balení

 

Předměty vyrobené z feromagnetických materiálů uložené v půdě způsobují změny v magnetickém poli země, a proto mohou být detekovány speciálními snímači, které umí převést tento signál do akustické podoby.

 

Zařízení FerroTec FT 10 je vybaveno grafickým displejem, na němž lze sledovat intenzitu signálu, a to pomocí grafické stupnice či lokalizačního terčíku. Signál je silnější, pokud se k předmětu přibližujete.

 

Rychlé a spolehlivé výsledky

 

FerroTec FT 10 spolehlivě lokalizuje střídavé pole o frekvenci 50 Hz, a tak v případě lokalizace upozorní uživatele na přítomnost silových kabelů. Takovým způsobem se předejde falešným detekcím či záměnám a zároveň je garantována ochrana před elektrickým proudem při výkopových pracích.

 

FerroTec FT 10 dokáže rozlišit změnu polarity velkých předmětů uložených v zemi. V závislosti na orientaci předmětu lze určit jeho velikost a pozici (horizontální, vertikální).

 

V jednoduchosti je síla

 

Nízká hmotnost, vyvážená konstrukce a ergonomický design přístroje FerroTec FT 10 zajišťují pohodlnost vaší práce po mnoho hodin.  Zařízení není designováno výhradně pro praváky, či leváky, tudíž zaručuje komfort ovládání pouze jednou rukou.

 

Zařízení FerroTec FT 10 lze ovládat pomocí pěti klasických tlačítek a dotykové plochy, která slouží ke spouštění měření.

 

Nastavení grafické stupnice lze přizpůsobit individuálně dle potřeb konkrétního uživatele. Vyjma akustického signálu lze vybrat mezi grafickou stupnicí intenzity signálu nebo lokalizačním terčíkem. Mimo to bude intenzita signálu vždy zaznamenána číselnou hodnotou.

 

Masivní konstrukce v kombinaci s krytím IP65 umožňuje práci za všech podmínek, déšť, ale ani prach či špína přístroji FerroTec FT 10 nevadí.  Zařízení vydží až 10 hodin provozu na jedno nabití, velkokapacitní akumulátor zajistí neustálou schopnost pracovat celý den, aniž by bylo potřeba dobíjet v terénu z náhradní baterie

 

Perfektní lokalizace za všech podmínek

 

FerroTec FT 10 se řadí k nejsilnějším magnetometrům na trhu, jelikož nabízí výbornou 3 nT (nanotesla) citlivost. To znamená, že je šestkrát citlivější než jeho předchůdce a dokáže lokalizovat opravdu velmi hluboko uložené předměty. Aby se nenarušila absolutní přesnost zařízení, nedoporučuje se používat magnetická sluchátka.

 

Pomocí tlačítka nuly lze přístroj vždy přesně nastavit dle aktuálních okolních podmínek tak, aby bylo měření maximálně přesné.

 

Pro lokalizaci velmi hluboko uložených objektů je možné použít funkci boost, jež dočasně zvýší výkon přístroje na maximum tak, aby uživatel mohl ověřit případné nejasné výsledky.  Veškeré předměty, které v sobě nemají podíl železa (např. drahé kovy), nejsou lokalizovány, a proto neovlivňují výsledné hodnoty měření.

 

Obsah balení

 

  • FerroTec FT10

  • Nabíjecí adaptér

  • Přepravní obal

bottom of page