top of page

EX-TEC PM 580 · 550 · 500

Nejmodernější komplexní detektor pro různé činnosti a měření až 5 plynů současně.

pm05-10301_1.jpg

Unikátní kombinace IR čidla s polovodičem

Dokonale přesné měření

Odolnost proti vodě a prachu IP 65

Perfektní displej

Až 5 plynů (CH4, CO2, CO, H2S, O2)

Aktivní i pasivní certifikace EX

Ochrana při nasátí vody

Měření od 0 ppm až do 100 Vol.% CH4

Odolný

Hydrofóbní filtr a ochrana proti nasátí vody do čerpadla dělají z PM 5 ideálního společníka do těch nejtvrdších podmínek.

abb_pm05_rueckseite_mit_guertelclip_1.jp

Modulární

Přístroj lze nakonfigurovat přesně dle potřeb a požadavků konkrétního uživatele, což šetří peníze a umožňuje plnou individualizaci.

abb_ex_tec_pm_5xx_koffer.jpg

Displej

Velký, perfektně čitelný displej za všech okolností, a to i na velmi ostrém slunci.

act_pm5xx_6.jpg

Univerzální

S měřením až 5 plynů současně

(CH4, CO2, CO, H2S, O2)

můžete přístroj využít nejen pro hledání úniků, ale i kontrolu bezpečnosti pracovního prostředí na přítomnost nejen výbušných, ale i toxických plynů.

act_pm5xx_image_3.jpg

Automat

Pro měření CHlze použít režim Budova, který měří automaticky od 0 ppm až do 100 Vol.%. Pokud je přístroj vybaven měřením CO, je koncentrace vždy zobrazena paralelně na displeji s hodnotou CH4.

act_pm5xx_3.jpg

Metan, Oxid uhličitý, Kyslík, Oxid uhelnatý nebo Sirovodík - Měření až 5 plynů v kompaktním balení

 

Modulární koncepce přístroje umožňuje osadit jej měřením až 5 různých plynů, díky čemuž se z něj stává perfektní pracovní nástroj pro hledání úniků či ochranu osob před nebezpečnými plyny. Výrazné zvukové i optické alarmy zajistí včasné upozornění na blížící se nebezpečí a vy tak můžete pracovat v klidu a s pocitem maximálního bezpečí. Standardem pro všechny varianty přístroje EX-TEC PM 5xx je precizní infračervený (IR) senzor pro měření metanu (CH4). Infračervený princip měření je selektivní, tudíž reaguje jen na vybrané plyny a není ovlivněn přítomností plynů jiných. V porovnání s jinými principy měření má delší životnost a vyznačuje se vysokou přesností. Nižší koncentrace v ppm pak lze měřit vylepšeným polovodičovým senzorem v konfiguraci přístroje EX-TEC PM 580. Za velmi výhodných podmínek lze přístroj dovybavit senzorem pro měření oxidu uhličitého (CO2). Měření přítomnosti oxidu uhličitého ocení zejména ti, kteří vstupují do různých, pod zemí umístěných objektů, např. šachet. Zde se může těžký oxid uhličitý hromadit, z míst vytláčet kyslík a vytvářet tak životu nebezpečnou atmosféru. Senzor na oxid uhelnatý (CO), známý jako tichý zabiják,
je takřka nutností pro všechny servisní pracovníky plynových spotřebičů. Nesprávně fungující kotel, umístěný ve špatně odvětrávaných prostorech, může způsobit zamoření místa instalace koncentrací, jež může v případě inhalace skončit až smrtí. Pokud přicházíte s podobnými zařízeními do styku, senzor na CO by neměl ve vašem přístroji chybět.

Nebezpečí plynoucí z nízké koncentrace kyslíku (O2) je evidentní – tam kde není kyslík, není možné dýchat. Proto bychom si před
vstupem do potenciálně nebezpečných prostor měli ověřit, že zde nehrozí kyslíková nedostatečnost.

Přestože se na první pohled může zdát, že měření plynu, který má svůj jednoznačný specifický zápach, je zbytečné, opak je pravdou.
Pokud provádíte servis plynových zařízení např. na bioplynových stanicích, měření koncentrace sirovodíku (H2S) velmi oceníte.
Sirovodík totiž po krátké době naše tělo přestává cítit, přestože na nás nadále působí. Jedná se o toxický plyn, který může způsobit
i vážnější stavy než jen bolení hlavy.

 

Nové příslušenství


• PE AutoFlow test set – k maximálně jednoduchému ověření správné funkce detektoru s důrazem na minimalizaci množství spotřebovaného testovacího plynu.
HG5 L-BOXX – nový typ kufru pro perfektní uskladnění a přepravu veškerého příslušenství.
Automatická testovací stanice ATS 503/ATS 501 – zcela nová dimenze testování a nastavení detekčního přístroje.
Software GasCom – výkonný PC software pro nastavení přístroje a vyčtení uložených dat.

bottom of page