top of page

AQUAPHON

A 200

Vrcholný model na trhu s elektroakustickými přístroji.

Odolný proti vodě a prachu (krytí IP 67)

Ergonomický tvar - pro leváky i praváky

5,7" TFT barevný dotykový displej

Kompletně bezdrátový

Lze připojit až 4 druhy mikrofonů

Graf akustického signálu s možností nastavení individuálních filtrů

Možnost kdykoliv přehrát jakékoliv měření

Speciální systém popruhů pro maximálně pohodlné nošení

Audio přehrávač pro analýzu uložených měření

Jednoduché ovládání díky asistenci

Extrémně citlivý

Perfektní citlivost piezo snímačů nové generace vám umožní najít i ty nejmenší a špatně slyšitelné poruchy.

Flexibilní

Všechny komponenty najdou své místo ve speciálně tvarovaném kufru. Navíc je můžete nabíjet všechny najednou.

Robustní

Robustní provedení všech nástrojů zaručuje maximální odolnost i v těch nejtěžších podmínkách.

Inteligentní

Součástí mikrofonu jsou LED světla, díky kterým je orientace a umístění snímače jednodušší např. v hlubokých šachtách.

Ideální přístroj pro detekci netěsností na vodovodních sítích

Při hledání úniků elektroakustickou metodou je zapotřebí nejen vynikající sluch, ale také zkušenosti uživatele. Systém AQUAPHON tento způsob lokalizace usnadňuje především díky výborné kvalitě mikrofonů, sofistikovaným funkcím pro analýzu měření a praktickému zobrazení naměřených hodnot na displeji.

 

Můžete se na něj spolehnout za každé situace

Tento unikátní systém poskytne vysoký standard po všech stránkách – bezdrátové ovládání, snadné použití, všestrannost, robustnost a ergonomický design. Systém AQUAPHON perfektně zvládá jak předlokalizaci, tak rovněž samotné dohledání přesného místa úniku. Jedná se ideální přístroj do nejrůznějších terénů, zaručující bezpečné a spolehlivé řešení každé situace.

 

Princip měření

Při úniku na vodovodní síti vznikají v místě poruchy vibrace, jež se šíří materiálem potrubí. Tyto vibrace se přenášejí potrubím a lze je zachytit jako šířící se šum, například na kontaktních místech, jako jsou šoupata, ale i na povrchu, protože se šum tlumeně rozléhá i v zemské půdě. Systém AQUAPHON je dokonalým nástrojem pro lokalizaci úniků, neboť dokáže zachytit i ty nejjemnější vibrace a přenést je takovým způsobem, aby byly rozpoznatelné lidským sluchem a zároveň se zobrazila jejich číselná hodnota a frekvenční spektrum. 

 

Jak s A 200 pracovat? Začínáme předlokalizací

Nosnou tyč TS 200 přiložte spolu s připojeným mikrofonem TM 200 na jednotlivé armatury podél potrubí a sledujte číselnou hodnotu šumu na displeji zařízení. Při srovnání konkrétních úseků můžete identifikovat ten, který se vyznačuje nejvyšší hodnotou – jedná se tedy o pravděpodobné místo úniku.

 

Přesné určení místa úniku

K nosné tyči TS 200 připojte půdní mikrofon BM 200 (pro zpevněné povrchy), nebo BM 230 (pro nezpevněné povrchy). Ve oblasti určené předběžnou lokalizací postupujte v krátkých rozestupech nad trasou vedení potrubí. Přesné místo úniku lze pak snadno lokalizovat pomocí rostoucího akustického šumu a vizuálního zobrazení hodnoty těchto šumů na displeji přístroje.

 

Přednosti systému AQUAPHON

 

  • Vysoký stupeň ochrany (IP67) AQUAPHON A 200 zaručuje, že vás nepřekvapí žadné rozmary počasí. Zařízení je odolné vůči špíně, prachu a vlhkosti, mikrofon TM 200 pak nabízí krytí až IP68 což z něj činí dokonale vodotěsné náčiní.

  • Díky ergonomickému symetrickému tvaru přístroje je jeho ovládání příjemné jak pro praváky, tak pro leváky.

  • Okamžitý přehled o všem důležitém: 5,7palcový barevný TFT displej dokáže současně zobrazit všechny důležité informace – graf akustického signálu, aktuální hodnotu šumu či historii posledních sedmi měření umožňující okamžité srovnání jednotlivých výsledků.

  • Plně nabité integrované akumulátory typu Li-Ion v přijímači AQUAPHON A 200, bezdrátových sluchátkách F6 a nosné tyči TS 200 bez problémů zvládnou pracovat v maximální zátěži po celý den.

  • Jelikož má přístroj TS 200 perfektní váhové rozložení a ergonomické tvarování, padne nosná tyč TS 200 skvěle do ruky. Navíc díky skutečně flexibilnímu systému nosných popruhů lze učinit práci s AQUAPHON A 200 příjemnou ať už jej používáte pár minut nebo několik hodin.

 

V jednoduchosti je síla

Bezdrátový -  přesně takový je systém AQUAPHON, sestávající z nosné tyče TS 200, přijímače AQUAPHON A 200 a bezdrátových sluchátek F6. Přenos dat mezi jednotlivými komponenty probíhá na bázi vlastní bezdrátové technologie Sewerin Digital Radio (SDR). A ať už provádíte prevenci nebo hledáte konkrétní únik – práce bez kabelů je vždy příjemnější nejen díky lepší manipulaci, ale také z důvodu eliminace rušivých vlivů na kvalitu signálu přenášeného do přístroje.

 

Přístroj lze ovládat pomocí dotykového 5,7palcového VGA displeje se skvělou čitelností, a to i na přímém slunci. Příjemným bonusem je možnost ovládat jej v rukavicích, což činí práci pohodlnou i za chladnějšího počasí.

 

Orientace v prostředí systému AQUAPHON A 200 funguje pomocí navigace na základě symbolů a popisků, je tedy jednoduchá pochopitelná a osvojí si ji skutečně každý.

 

Nastavitelná ochrana sluchu v několika stupních a variantách dle individuální potřeby konkrétního uživatele garantuje záruku bezpečí. V okamžiku, kdy je při měření zaznamenán jakýkoliv šum převyšující obvyklou mez nebo pokud kontaktní trn sjede při měření z armatury, je tento nežádoucí zvuk automaticky ztlumen či zcela odrušen. Jakmile se úroveň rušivého šumu vrátí na úroveň přijatelnou pro poslech, přístroj se sám vrátí do původního nastavení hlasitosti.

 

Efektivní přístroj, který šetří čas

Piezo technologie snímání šumů v mikrofonech nejvyšší kvality s frekvenčním rozsahem vyladěným speciálně pro lokalizaci úniků a digitální přenos – záruka vynikajících akustických vlastností. Perfektní kvalita zvuku společně s minimalizací rušivých vlivů umožňuje odhalit i ty nejmenší a špatně slyšitelné úniky na síti.

 

Filtrování šumů je s AQUAPHON A 200 opravdu snadné – jediným stiskem tlačítka můžete zkusit automatické potlačení rušivých šumů nebo si manuálně nastavit frekvenční rozsah přesně dle vašich potřeb a sluchu.

 

Posledních 7 měření se automaticky ukládá do vnitřní mezipaměti, navíc si je můžete kdykoliv znovu přehrát, což oceníte vždy, když budete chtít znovu porovnat jednotlivá měření bez nutnosti se dané místo vracet. Proces hledání úniků se tak stává rychlejší a efektivnější.

 

Komponenty

Jediná nosná tyč TS 200 představuje zásadní změnu v konceptu systému AQUAPHON. Ať už provádíte předlokalizaci nebo dohledáváte přesné místo úniku – vždy vám stačí jediná nosná tyč TS 200, ke které připojíte všechny druhy dostupných mikrofonů. Navíc díky velkokapacitní Li-Ion baterii není problém celodenní práce. A když už se vybije, jednoduše tyč uložíte do přepravního kufru a společně s dalším příslušenstvím nabijete do plného stavu za pouhé 4 hodiny.

 

Při provádění předlokalizace oceníte mikrofon TM 200 – měření úrovně šumu na jednotlivých kontaktních místech umožňuje díky opravdu širokému frekvenčnímu rozsahu zachytit jak nízkofrekvenční šumy na nekovových vedeních, tak také dobře slyšitelné vibrace na potrubí kovovém. Kontaktní trn lze navíc libovolně prodlužovat a dosáhnout tak i na opravdu hluboko uložená a špatně dostupná šoupata. S přesností kontaktu na uzávěru navíc v tmavých místech pomůže dvojice LED, ovládaná přímo z testovací tyče.

Půdní mikrofon BM 200, určený speciálně pro zpevněné povrchy vychází z klasické, pro firmu Sewerin typické, robustní konstrukce. Bezchybný kontakt s povrchem zajišťuje dotykový mechanismu, který odolává i drobným otřesům.

 

Uplatnění pro půdní mikrofon BM 230 najdeme na všech nezpevněných površích, přičemž patřičnou stabilitu zajišťuje dodávaná trojnožka. V případě dobrých podmínek lze navíc na mikrofon upevnit kontaktní trn, který při zapíchnutí do měkké půdy zajistí ještě lepší snímání šumů z potrubí.

 

Přepravní kufr systému AQUAPHON slouží nejen k bezpečné přepravě všech komponent, ale lze v něm rovněž najednou nabíjet veškeré potřebné komponenty – zkrátka je uložíte do kufru a ten pomocí napájecího kabelu připojíte do sítě nebo zásuvky automobilu. Jednoduché a efektivní řešení.

bottom of page